Tříkrálovou sbírku zahájí průvod s živými velbloudy

Stalo se již tradicí, že na svátek Tří králů v našem městě v čele tříkrálového průvodu jedou Kašpar, Melichar a Baltazar na živých velbloudech. Nejinak tomu bude letos. Průvodu se můžete zúčastnit v sobotu 5. ledna.

DSC_1307

Tři králové na příbramskou radnici dorazí krátce před 16. hodinou. Po zaznění Tříkrálové fanfáry v podání souboru Astoria Brass a písně My tři králové, vyjde od radnice v 16 hodin zmiňovaný průvod. Po tradiční trase – Hailova ulice – Jiráskovy sady – Lázeňská ulice, Pražská ulice – dojde průvod na náměstí T. G. Masaryka, kde se králové pokloní Svaté rodině, jež bude čekat na pódiu. Právě zde k veřejnosti promluví mimo mudrců z Východu také zástupci města, pan farář a ředitel Farní charity Příbram.

Součástí tříkrálového průvodu je charitativní tříkrálová sbírka. V tento den se tedy budete zcela jistě setkávat se skupinkami koledníků, kteří budou vybírat prostředky do zapečetěných kasiček. Kasičky jsou označeny logem Farní charity a razítkem Městského úřadu Příbram. Každá skupinka koledníků má svého vedoucího, který je vybaven kartičkou se jménem a číslem, jež se shoduje s číslem kasičky.  Dvě třetiny vybraných prostředků zůstane pro příbramskou Farní charitu a budou použity na nákup vozu pro dopravu pečovatelky ke klientům pečovatelské služby.

Průvodem akce nekončí. Těšit se můžete na Chůdadlo a také kapelu Pozdní sběr.

Zdroj: Eva Švehlová, DiS. tisková mluvčí Města Příbram

Tříkrálová sbírka 2020
podpořte nás