Napsali o nás: Farní Charita Příbram ve větším: z jedné místnosti do celého patra

Farní charita Příbram se už zhruba měsíc zabydluje v budově bývalého internátu 
v Jiráskových sadech. Denní stacionář stěhování teprve čeká.
Zdroj: http://pribramsky.denik.cz/zpravy_region/farni-charita-pribram-ve-vetsim-z-jedne-mistnosti-do-celeho-patra-20160506.html

FARNÍ charita Příbram nyní sídlí v budově bývalého internátu nad základní školou v Jiráskových sadech. Na snímku je zleva ředitel Jiří Kala, Jitka Livorová, Iveta Šindelářová, Hana Verbinská, Soňa Abrahamová a Alena Melicharová.

FARNÍ charita Příbram nyní sídlí v budově bývalého internátu nad základní školou v Jiráskových sadech. Na snímku je zleva ředitel Jiří Kala, Jitka Livorová, Iveta Šindelářová, Hana Verbinská, Soňa Abrahamová a Alena Melicharová.Autor: Markéta Jankovská

Když se teď zhruba třicítka lidí z Farní charity Příbram sejde „na základně" (což se moc často nestává) v budově bývalého internátu v Jiráskových sadech nad základní školou, nemusí bojovat o každý metr čtvereční. Farní charita Příbram nyní sídlí v budově bývalého internátu nad základní školou v Jiráskových sadech.

Každý tu má svou židli, svůj stůl, dostatek světla a dokonce i kuchyňku. „Jsme z té změny ještě trochu vyjukaní, ale už si to sedá. Dá se říct, že se tu dokonce někdy hledáme," nedá se podle Aleny Melicharové z ošetřovatelské zdravotní péče staré zázemí u náměstí TGM s novým srovnat. „Pro sestřičky a ošetřovatelky je to obrovská změna, protože při každém příjezdu z terénu je potřeba zpracovat záznamy, a to jsme museli před tím zvládnout v jedné místnosti," říká Alena Melicharová.

Podle vrchní sestry zdravotních služeb Jitky Livorové bude konečně prostor pro skladování zdravotnického materiálu a archivaci dokumentů. „Stěhování mělo přínos i kvůli parkování. Máme tu k dispozici dvůr, z čehož mají všichni velkou radost. Je to dobré i pro klienty denního stacionáře, který je tedy zatím na starém místě, ale už se tu pro ně připravují prostory," ukazuje z okna prostorné zasedačky na protější křídlo Jitka Livorová.

V obou křídlech jednoho podlaží budovy našly a ještě najdou zázemí všechny charitní služby, včetně Sociálně aktivizační služby, která zahrnuje práci se sociálně slabšími rodinami. Dokonce tu vzniká v jedné příjemné půlkulaté místnosti jakási povídárna, kam bude docházet psycholog. Děti z výše jmenovaných rodin v Charitě navštěvují kroužky a přicházejí na domluvené doučování. „To jsou vyloženě nadstandardní nevýdělečné služby, základem ale stále zůstává pečovatelská a ošetřovatelská péče a odlehčovací služba," zdůrazňuje asistentka ředitele Farní charity Příbram Soňa Abrahamová.

Novým službám, jako je například hlídání dětí svých zaměstnanců, se pracovníci Charity do budoucna nebrání. „Prostory nám tady nabízejí spoustu možností, ale zatím je na prvním místě přestěhovat denní stacionář. Letos tedy pravděpodobně s žádnými novinkami ještě nepřijdeme, protože práce máme zatím nad hlavu," dodává Jitka Livorová.

Autor: Markéta Jankovská
Zdroj: http://pribramsky.denik.cz/zpravy_region/farni-charita-pribram-ve-vetsim-z-jedne-mistnosti-do-celeho-patra-20160506.html

Tříkrálová sbírka 2020
podpořte nás