Letní tábor Charity Příbram 2022

Do bran Šmoulí vesnice vstoupilo tento rok 42 malých i velkých táborníků, kteří si celý týden užívali mnoho zábavy pod vedením 14 úžasných dobrovolníků a zaměstnanců z Charity Příbram. Prázdninový týden (13. – 20. srpna 2022) si na táboře užily zejména děti klientů ze Služby pro rodiny s dětmi Charity Příbram, mezi nimiž byly i děti z Ukrajiny.

NA FB

Hned první den se z vedoucích i dětí stali Šmoulové, které čekal týden plný dobrodružství. Bohužel Šmoulí vesnici navštívil Gargamel a unesl Šmoulinku. Děti měly za úkol plnit různé dovednosti, které musel umět každý Šmoula bojovník, který chtěl Šmoulinku zachránit. Děti si v rámci plnění těchto dovedností vyzkoušely například bobříka odvahy, mlčení či dobrých skutků. Každý den Šmoulíky čekaly nelehké zkoušky, které jim posílal Gargamel pomocí dopisů. Táborníci se museli poprat se zlými dračími vajíčky na vodě, jiný den zase rýžovali zlato v potoce nebo museli se zavázanýma očima zvládnout velkou Šmoulí olympiádu. Nebylo to jednoduché, ale děti si program moc užily a nakonec Gargamela přemohly za pomoci svého upřímného přátelství a i z Gargamela se stal jejich kamarád.

DO ZPRAVODAJE

Celý týden jsme měli hezké počasí, a tak jsme se skoro každý den koupali. Teplé večery jsme trávili v letním kině, na turnaji ve vybíjené nebo u táboráku. Poslední večer nám přijel zahrát DJ Teddy, který roztancoval celou vesnici. Diskotéka byla prostě parádní, a protože na táboře vznikla skvělá nová přátelství, tekly vodopády slz a proběhlo nespočet objetí a slibů, že se na příštím táboře všichni zase sejdeme…

Táborníci Naši, moc se na Vás těšíme za rok, máme Vás rádi.

20220819170735_IMG_2759 (1)

NA FB3

Autor: Veronika Netušilová

Tříkrálová sbírka 2021
podpořte nás